Oddział Badań Środowiska Pracy

Zadania realizowane przez Oddział Badań Środowiska Pracy:

  • wykonywanie badań i pomiarów czynników szkodliwych i uciążliwych dla zdrowia występujących w środowisku pracy mających wpływ na powstawanie chorób zawodowych i innych chorób związanych z warunkami pracy:
    • szkodliwe czynniki chemiczne: rozpuszczalniki organiczne, gazy toksyczne, formaldehyd, metale i ich związki – frakcja wdychalna i respirabilna
    • pyłowe czynniki szkodliwe – frakcja wdychalna i respirabilna
    • hałas,
    • drgania o ogólnym działaniu na organizm człowieka,
    • drgania działające na organizm człowieka przez kończyny górne,
    • mikroklimat zimny,
    • mikroklimat umiarkowany,
    • mikroklimat gorący,
    • oświetlenie elektryczne,
    • wydatek energetyczny,
  • pobieranie próbek powietrza do badań czynników biologicznych w środowisku pracy i w pomieszczeniach (ogólna liczba grzybów / bakterii),
  • stwierdzenie zgodności wyników badań / pomiarów z wymaganiami.

Realizacja zleceń zewnętrznych:

  • zlecenie na wykonanie badań / pomiarów można złożyć osobiście, listownie, e-mailem, faxem.
  • nie precyzuje się szczególnych wymagań odnośnie formy zlecenia;
  • zleceniodawca powinien wskazać nazwę i adres firmy, NIP, osobę do kontaktu, telefon / e-mail, liczbę stanowisk i zakres badań do wykonania;
  • realizację zlecenia, po uzgodnieniu szczegółowych warunków, poprzedza podpisanie umowy.